Veronika Lančaričová

Přednáška: neděle 14:00

Ženství jako dar
Vliv menstruace a rituálů na životní cykly a fáze ženy.

V této přednášce se kromě tématu menstruace a jejího vlivu na nás ženy věnuji také souvislosti s historií, konkrétně s biblickým příběhem o Adamovi a Evě a jak tento příběh právě na nás ženy působí a ovlivňuje vnímání ženství a prožívání menstruace. Uvádím zde, jak si žena může pomoci, když její menstruace pohodovou záležitostí. Z mé praxe jsem odsledovala, že pro nás ženy je rovněž velmi léčivé dopřát si něčeho magického v našem životě – což mohou být například rituály. Přednáška bude pokračovat doporučeními a radami, jak naše cyklická pouť životem může být pohodovou jízdou. A také jak je důležité (nejen pro ženy) prožívání cyklického času.

První menstruace- menarché. (Rady a tipy pro maminky, jak dcery na první menstruaci připravit.) Nabídnu rovněž informaci o rituálu menarché pro dívky, ale také dospělé ženy, které si jej chtějí dopřát zpětně. A v rámci této přednášky společně doputujeme až k menstruaci poslední a období menopauzy, na kterou se podíváme trochu jinou optikou, než bývá zvykem.

Mé jméno je Veronika Lančaričová.
Věnuji se velmi podrobně tématu menstruace. Napsala jsem knihu Ženství jako dar aneb menstruace ve 21. století a také knihu Oslava menarché jako cesta k příjemnější menstruaci. O tématu menstruace také píši pro různé webové portály a časopisy. Spolupracuji s blogem Kalíšek.cz a eshopem Maluna.cz, kde se již 5 let právě menstruačním tématům věnuji. A rovněž o tomto tématu přednáším a vedu kurzy a semináře pro ženy. Kromě tématu menstruace se věnuji také dalším ženským tématům, například ženským rituálům.  Minulostí se však pouze inspiruji a vše přetvářím do moderní podoby a potřeb dnešních žen.
Více na mých stránkách http://veronikalancaricova.cz/