Josef Šálek

Terapeut, lektor, kouč

Přechod přes žhavé uhlí: pátek 17:00

Můj život byl silně ovlivněn mým dětstvím. Byl jsem velmi empatické dítě a dokázal v ostatních lidech doslova číst, vnímal jsem jejich myšlenkové pochody a způsoby chování. Vyrůstal jsem v neúplné rodině a byl vychováván maminkou a babičkou. Vliv žen se tak stal pro můj další život zásadním tématem. Prošel jsem si osobními tragédiemi a díky citové závislosti na ženách jsem trpěl každým rozchodem. Nevěděl jsem kdo jsem a neměl svůj vlastní názor, snažil jsem se jen přizpůsobovat ostatním. V roce 2008 nastala změna a já se začal postupně uvolňovat z okolních vlivů a mých naučených vzorců chování. Pochopil jsem roli ženy ve společnosti ovládané muži. Díky tomu jsem se stal mužem, který začal na sobě pracovat a přestal obviňovat ostatní za svůj osud.

Lidské štěstí a spokojený život se stal pro mě odrazem obyčejné lidské pokory, mezilidské sounáležitosti a pomoci, v umění odpustit sobě i ostatním a v odevzdání svých potíží bez ztráty odpovědnosti za své skutky.

Postupně mě mé zkušenosti přivedly k jejich sdílení ve formě přednášek, osobních konzultací a uvolňujících masáží.

Při osobních terapiích upřednostňuji u klientů nastartování osobní zodpovědnosti za své potíže.
Pomáhám jim vnímat jejich potíže v souvislostech a vidět v každé situaci jen to přínosné a posilující. Teprve poté doporučuji další alternativní nebo klasické postupy v řešení jejich obtíží.

Došel jsem k tomu, že mnoho lidí ví co je pro ně nejlepší, ale nedokáží to zrealizovat v běžném životě. Proto jsem začal pořádat prožitkové akce, ve kterých si simulujeme různé životní zátěžové situace a učíme se tak vědomě poznávat své reakce a překonávat prakticky stará omezující přesvědčení a návyky.

Při manifestaci těchto situací používám přechodu přes žhavé uhlí bosou nohou, přechodu přes skleněné střepy, pády z výšky pozadu do náruče ostatních atd.

Přechod přes žhavé uhlí

Přechod přes žhavé uhlí - 5 hodin

Tento rituál je velmi oblíbený na mnoha místech světa.
Mnohdy známe naše omezení, ale když se ocitneme v zátěžové situaci, jsme často těmito omezeními paralyzováni.
Přechod bosou nohou přes žhavé uhlí je pro člověka takovou krizovou situací, jelikož povrchová teplota uhlíků se pohybuje kolem 500°Celsia.Za podpory skupiny a zkušeného průvodce však můžeme tuto krizovou situaci zvládnout a přejít přes žhavý koberec a překonat tak vědomě mnohá naše omezení, vlivy strachů a předsudků.
Zvládnutí tohoto rituálu posouvá naše limity a motivuje k překonávání překážek, které nám život přichystal a nesmazatelně otevírá zdravou sebedůvěru, kterou můžeme uplatnit při řešení různých zátěžových situací.
Dodává nám nadhled a potřebnou energii přirozeného důrazu v jakékoliv činnosti.
Co na vlastní oči uvidíme a co sami skutečně prožijeme je pro naši mysl i tělo skutečnějším a tím uvěřitelnějším.
Zvládnete-li přejít žhavé uhlí s povrchovou teplotou kolem 500°Celsia, zvládnete ve svém životě pak cokoliv.
Aktivní zvládnutí přechodu není důležité. I pouhá přítomnost pomůže uvolnit strachy a rozšířit naše limity tak, jak jsme ani neočekávali.

Přechod přes skleněné střepy

Přechod přes skleněné střepy - 1-2 hodiny

Rituál přechodu přes skleněné střepy nás uvolní ze strachů z poranění a bolesti.
Umožní nám návratu k přirozenému propojení se se Zemí a nastartuje možnost více chodit bosky. S 200 000 nervovými zakončeními, 33 svaly, 28 kostmi a 19 šlachami je lidské chodidlo mistrovské dílo přírody.
70 % informací, které dostává mozek o pohybu pochází z nervových zakončení, která jsou umístěna na vašich chodidlech.
Čím lepší a přímější je kontakt se zemí, tím přirozenější je pohyb i odezva vašeho těla na prostředí, ve kterém se pohybujete.
Přestože po nich neustále šlapeme, patří nohy k nejcitlivějším místům těla a chodidla jsou nejvhodnějším místem akupresurních zásahů.

Pády z výšky pozadu do náruče druhých

Pády z výšky pozadu do náruče druhých - 1-2 hodiny

Pomocí silně prožitkové metody si uvolníme strachy z výšek, z pádů a především z nedůvěry v druhé.Také se výrazně uvolníme od kontrolních mechanismů mysli a více se tak otevřeme intuitivnímu rozhodování.
Zároveň si prožijeme odpovědnost, kterou v nás vložili druzí.

 

www.silavedomi.cz